Boya Sonrası Saç Bakımı

5 yorum
Saç boyamak, neredeyse her kadının en sevdiği ve en çok uyguladığı değişiklik ve bakım yöntemidir. Güzel olan her şey gibi saç boyamanın da bedeli vardır. Özellikle koyu saçtan açık renk saçlara geçiş yapan kadınların saçları fazlasıyla yıpranır. Bunun için düzenli olarak bakım yapmalısınız.

Kuaförünüzden bakım konusunda destek alabilirsiniz ama evde yapabileceğiniz boya sonrası saç bakımı yöntemleri ile de bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Badem yağı, argan yağı, zeytinyağı, Hindistancevizi yağı ve mango yağı saçları nemlendirme ve koruma konusunda eşsiz yağlardır. Boya sonrasında saçlarınızı yıkayın ve boyanın kendi bakım ürünleri ile yıkayın.

İleriki günlerde saçlarınızı yıkayacağınız zaman bahsettiğimiz yağlardan birini saçlarınıza sürün ve minimum 20 dakika saçınızda bekletin.

20 dakika sonunda saçlarınızı ılık suyla durulayın. Saçınız için en ideal olan markanın renk koruyucu şampuanını ve saç kremini kullanın.Saçlarınızı 2 gün arayla yıkayın. Her gün saç yıkamak, saçtaki nem oranını azaltacağı için daha çok yıpranmasına yol açar.

Saçlarınızın rengini çok sık değiştirmeyin. Uzun süre aynı rengi kullanmaya çalışın. Özellikle açtırma işlemi gerektirecek renkleri sıklıkla uygulamaktan kaçının.

Bunlara dikkat ettiğiniz sürece, saçlarınızın rengi kadar dokusu ve duruşu da güzel olacaktır.


5 yorum

Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

Merhaba saçlarımın rengini değiştirmekten mahvettim. Eczacımın önerisi üzerine Zigavus'un pirinç kepeği ekstraktlı şampuanını kullanmaya başladım, saçlarım kendime geldi:)

18 Şubat 2017 13:37

Merhaba saçlarımın rengini değiştirmekten mahvettim. Eczacımın önerisi üzerine Zigavus'un pirinç kepeği ekstraktlı şampuanını kullanmaya başladım, saçlarım kendime geldi:)

18 Şubat 2017 13:37

Merhaba saçlarımın rengini değiştirmekten mahvettim. Eczacımın önerisi üzerine pirinç kepeği ekstraktlı şampuanını kullanmaya başladım, saçlarım kendime geldi:)

Merhabalar saçlarım yandı ya boyadan çıldırmış vaziyetteydim şimdi mega keratin seti aldım Allah'tan işimi görüyor baya canlandı saçlarım

back to top