Saç Dökülmesi İçin Maske

Yorum Yok
Saç dökülmesi herkesin yaşadığı bir problemdir. Özellikle mevsim geçişlerinde bu durum, başa çıkılması zor bir hal alır. Bu dönemlerde dökülmesi normaldir ama bunun dışındaki sebeplerden yaşadığınız dökülme problemlerinin önüne geçebilirsiniz.

Saç dökülmesi için bitkisel çözümler uygulayarak bu konuyla ilgili tüm problemleri kolaylıkla halledebilirsiniz. Evde bulunan malzemelerle ya da aktarlardan kolaylıkla alacağınız malzemelerle bakım kürleri uygulayabilirsiniz.Saç dökülmesi için maske tarifi:
½ adet avokado
2 adet bıldırcın yumurtası
1 yemek kaşığı susam yağı

Avokadonun çekirdeğini çıkarın. Kaşık yardımıyla avokadoyu ezerek püre kıvamına getirin. Üzerine bıldırcın yumurtalarını kırıp susam yağını ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı saçlarınızın dibine sürün.

Tamamına eşit şekilde dağıtarak sürdükten sonra saçlarınızı streç filmle sarın. Bu şekilde 2 saat boyunca bekletin. 2 saatin sonunda saçlarınızı yıkayın. Bitkisel bir şampuan kullanmanız daha doğru olacaktır. Bu kürü haftada bir kez uygulayarak saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Bu malzemeleri bulmakta zorlanacaksanız, hepinizin evinde bulunan yumurta ve balla da aynı sonucu alabilirsiniz. 1 yumurta sarısı ile 1 yemek kaşığı balı karıştırın. İyice çırptıktan sonra saçlarınıza sürün. Streç filmle sarın ve yarım saat boyunca bekletin. Süre sonunda saçlarınızı bitkisel bir şampuanla yıkayın ve haftada bir kez bu kürü uygulayın. En az 1 ay sonunda olumlu sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.

Tarifini verdiğimiz kürlerden dilediğinizi uygulayabilirsiniz.back to top