Cansız Saçlar İçin Maske

1 yorum
Cansız ve matlaşmış saçlar pek çok insan için büyük problemdir. Hava koşulları, şekillendirme yöntemleri, beslenme düzeni gibi pek çok faktör saçın mat bir görüntüye sahip olmasına neden olur. Bunun önüne geçmek ve iyileştirmek için evde hazırlayabileceğiniz maskelerle saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.Cansız saçlar için maske tarifi:

3 yemek kaşığı zeytinyağı
3 yemek kaşığı avokado yağı
2 yemek kaşığı ceviz yağı
1 yemek kaşığı bal

Geniş bir kase içerisinde yağları ve balı karıştırın. Maskeyi uygulamak için saçlarınızı yıkayıp kurutmuş olmanız gerekmektedir.

Karışımı hazırladıktan sonra saçlarınızın tamamına sürün. Yarım saat boyunca bekleyin.
Saçlarınızı bitkisel şampuanla yıkayın ve son durulamanızı sirkeli suyla yapın. Çünkü sirkenin parlaklık verme özelliği vardır.

Hafta 1-2 kez bu kürü uyguladığınız takdirde, yaklaşık 1 ay sonunda saçlarınız cansızlığını kaybedecektir. Daha parlak ve daha kuvvetli bir yapıya kavuşacaktır.

Saçlarınızı yıkarken çok sıcak suyla yıkamamaya çalışın. Çok sıcak ya da çok soğuk su, saçlarınızın yıpranmasına ve zayıflamasına yol açar. Ilık suyla yıkanmak her zaman için en doğru tercihtir.

Saçlarınızı sık yıkamak da cansızlaşmasına yol açacaktır. Saçlarınızın kendi yağından beslenmesi gerekir. Her gün yıkandığı takdirde önce saç deriniz kurur ardından saçlarınız yıpranır. Bu yüzden saçlarınızı iki günde bir yıkamaya çalışın. Aksi takdirde saçınızın ihtiyaç duyduğu nemi kazanmak için oldukça zorlanırsınız.


1 yorum:

Nice post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon every day. It will always be useful to read content from other writers and practice something from their web sites. gmail sign in

back to top