Saç Boyasını Akıtma Yöntemleri

Yorum Yok
Saçlarınızı her zaman boyuyordunuz ama artık boyamaktan vazgeçtiniz. Saçlarınızda kalan boyayı akıtıp doğal renginize dönmek istediniz. Bunun için ne yapmalı? Saçlarınızı uzatıp belli bir uzunluğa geldiğinde boyalı kısımları kestirebilirsiniz.

Saçlarınızı uzatmak ve kesmek en iyi yöntemdir ama bunun yanında, evde uygulayabileceğiniz maskeleri kür şeklinde uygulayarak da saçlarınızın boyasını akıtabilirsiniz. Bunun için; limon, sıcak su ya da beyaz sabundan faydalanabilirsiniz.İşte, saç boyasını akıtma yöntemleri:

Limonun içinde bulunan asit, saç boyanızı akıtmaya yardımcı olur. Limon suyunu saçlarınıza sürüp yarım saat bekletin ve saçlarınızı durulayın.

Limonun dışında, sıcak suyla saçlarınızı akıtabilirsiniz. Ancak bu, daha uzun sürede sonuç alabileceğiniz bir yöntemdir. Yapmanız gereken tek şey, her duş alışınızda saçlarınızı sıcak suyla yıkamak olacaktır.

Beyaz sabunun boyayı silme özelliği vardır. Hatta siyah boyayı bile çok kolay akıtmaktadır. Bunun için saçlarınızı sabunla yıkamalı ve biraz bekletip öyle durulamalısınız. Saçlarınız, sabun yüzünden kuruyacağı için saç kremi uygulamayı da ihmal etmeyin.

Bahsettiğimiz yöntemlerle saçlarınızdaki boyayı akıtabilirsiniz. Bir de kestirirseniz, saçlarınızdaki boyadan tamamen kurtulabilirsiniz.


back to top