Saç Dökülmesi İçin Öneriler

1 yorum
Saç dökülmesi, hemen hemen herkesin ortak problemlerindendir. Bazı dönemlerde mevsimsel olarak yaşanır ve bu normaldir. Ama bazı durumlarda bu durum bir sorun haline gelebilir.

Genetik etkenler, beslenme zayıflığı, saçlara dışarıdan fazla müdahale etmek ve yanlış ürünler kullanmak, saç dökülmesinin temel sebepleridir. Eğer sağlık problemleri sebebiyle saçlarınız dökülmüyorsa, evinizde uygulayacağınız yöntemlerle bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.Saç dökülmesi için öneriler:

Öncelikle saçlarınıza olabildiğince az derecede şekillendirici ürün uygulayın. Ayrıca saç şekillendirmeye yardımcı olan fön ve maşa gibi ürünleri de az kullanmaya gayret gösterin.
Evinizde çeşitli maskeler hazırlayın. Badem yağı, zeytinyağı ve sarımsak, saç dökülmesini engelleyen en önemli ürünlerdir. Bunları kullanarak maske hazırlayın. Dilerseniz, birkaç maske önerisiyle işinizi kolaylaştıralım.

Zeytinyağı maskesi:
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı tarçın

Malzemelerin hepsini bir kapta karıştırın ve saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Duş bonesi ya da streç filmle saçlarınızı sarın ve 15 dakika bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayın. Haftada 3 kez uygularsanız, başarılı sonuç alabilirsiniz.

Badem yağı maskesi:
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı vanilya yağı

Yağların ikisini karıştırın ve saç diplerine sürün. Saçlarınızı tarayarak karışımı saç uçlarına kadar yedirin. Bir duş bonesi ya da streç filmi saçlarınıza sararak 30 dakika bekleyin. Saçlarınızı durulayın ve bu maskeyi haftada iki kez uygulayın.


Maskeler ve bahsettiğimiz yöntemlerle saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz.

1 yorum:

benim saçımın hem dipleri kaşınıyor hemde dökülüyordu.birkaç şeyi saçıma uyguladım.kel olacağımı düşünmekten psikolojim bozulacakken,saçı daha önce çok dökülmüş olan bir arkadaşımın tavsiyesiyle katkısız keratin bakım uyguladım. evde güzel bir değişimle, saçım canlılığını kaybetmeden ilk doğallığına kavuştu.bütün arkadaşlarıma tavsiye ederim.

back to top