Isırgan Otu Maskesi

Yorum Yok
Isırgan otunun saçlara iyi geldiği yıllardır bilinen bir durumdur. Sadece saç için değil, vücudunuz için de faydalıdır. Saçlar üzerinde, özellikle dökülme problemlerine karşı koruyucu ve iyileştirici bir etki sağlar.
Isırgan otunu yiyerek etkilerini arttırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ısırgan otu içerikli şampuanları kullanabilirsiniz. Suyunu kaynatıp durulama sırasında kullanabilirsiniz. Isırgan otu ve zeytinyağını karıştırıp saçlarınıza maske olarak uygulayabilirsiniz. Argan yağının içine ısırgan otu katarak saçlarınıza düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz. Tüm bunları uyguladığınız takdirde, saçlarınız üstündeki olumlu etkilerini deneyimleyeceksiniz.

Isırgan otu maskesi neye iyi gelir?

Saçlarınızın dökülmesini azaltır.
Kepek problemlerini ortadan kaldırır.
Saç diplerinin nefes almasını sağlar ve böylece saçlarınızın gürleşmesine yardımcı olur.
Saç tellerinin güçlenmesine ve kalınlaşmasına yardımcı olur.
Saçınızdaki yıpranmaları iyileştirir ve daha canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
Saçlarınızın daha parlak görünmesine sağlar.
Saçlarınızın daha dolgu durmasını sağlar.

Aktarlarda satılan ısırgan otu içerikli şampuanları kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullandığınızda faydasını kısa sürede görebilirsiniz.

Şampuanın yanı sıra, ısırgan otlu saç kremleri de bulunmaktadır. Bunları da ek olarak kullanabilirsiniz.

Saç bakım ürünlerini de düzenli olarak, haftada iki ya da üç gün kullanabilirsiniz.Isırgan otu maskesi tarifi:
1 demet ısırgan otu
1 yemek kaşığı lavanta yağı
1 tatlı kaşığı sirke
Yeteri kadar su

Isırgan otunu tencereye alın ve üzerini geçecek kadar su ekleyin. Sirkeyi de ekleyip birlikte kaynatın. Kaynadıktan sonra altını kapatın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra lavanta yağını ekleyin. 15 dakika bekleyip karışımı süzün. Bir sprey şişesine doldurun.

Saçlarınıza masaj yaparak karışımı sürün. 1-2 saat bekleyin ve iyice yıkayın. Hafta bir kez uygulayın ve her uygulama sırasında şişeyi çalkalayın.

back to top