Saç Uzatma Yöntemleri

2 yorum
Uzun saç kadınların en gözde tercihidir. Havalı ve çekici bir görüntü yarattığı düşünülmektedir. Ancak bazı insanlar, saçlarının uzamamasından şikayet eder. Saçın uzamaması mümkün değildir ancak yavaş uzama durumu olabilir.

Bir saç en yavaş uzama hali bile ayda ortalama 2 cm uzar. Bunun üzerine çıkmak çok mümkün değildir. Ama saçlarınızı daha sağlıklı ve dayanıklı bir yapıya kavuşturup kestirmekten kurtarabilirsiniz.

İşte, saç uzatma yöntemleri:

Genellikle saçlarınızı sıcak suyla yıkamak yerine soğuğa yakın ılık suyla yıkayın. Bu şekilde saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandıracaksınız ve saçlarınızın güçlü olmasını sağlayacaksınız.

Saçlarınızı yıkarken sert hareketlerden kaçının; masaj yaparak saçlarınızı temizlemeyi tercih edin. Bu da saç diplerinizde dolaşımın hızlanmasını sağlayacaktır.Bol su içmeyi ihmal etmeyin. Dıştan beslemek kadar içten beslemek de önemlidir. Bu yüzden bol bol su için; saçlarınızın, cildinizin nemli kalmasını sağlayın.

Aşırı kafein tüketiminden kaçının. Bunun yerine taze meyve suları tüketmeyi tercih edin.
Protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. B ve A vitaminlerini de bol bol tüketin. Bu gibi besin grupları, saç ve tırnakların hızlı uzamasını sağlar.

Saç şekillendirici ürünlerden uzak durun; en azından kullanım oranı çok az bir orana düşürün. Çünkü bu tür ürünler saçları yıpratmaktadır.

Saçlarınızı nemlendirmek için sayfamızda bulunan maskeleri uygulayın ya da duştan sonra saçlarınıza argan yağı gibi yağlar sürmeyi ihmal etmeyin.

Tüm bu noktalara dikkat ettiğiniz sürece saçlarınızın uzama hızını arttırabilir, daha güçlü uzamasını sağlayabilirsiniz.


2 yorum

Ben Keratin Dip Bakım yağı kullanıyorum. Çok memnunum. Daha başlayalı 2 hafta oldu saçlarımda çok belırgın bir uzama var.

Hızlı Saç Uzatma Yolları

Saçlarımız eğer hormonal bir bozukluk hastalık veya başka bir şey yoksa ayda 1 ile 1,5 cm arasında uzar. Saçlarımız folikül denen saç köklerinden uzarlar. Dolayısıyla yapmamız gereken şey saçın oluşumunu arttıran kerartin, kükürt, çinko oksit, b5 vitamini gibi çeşitli vitamin ve proteinlerden faydalanmaktır. Bunun için vereceğim tarifi hazırlayıp kullanmadan önce iyice çalkalayarak saçınıza uygulayın.

Malzemeler

10 ml biyosülfür (kükürtün suda çözünebilen hali
10 ml keratin
10 gr çinko oksit
10 gr b3 vitamini
10 ml b5 vitamini
10 gr c vitamini (L ascorbic acid)
10 ml e vitamini
30 ml hint yağı
30 ml badem yağı
30 ml çörek otu yağı
10 ml lavanta yağı
1 gr mentol
100 ml lavanta suyu

http://sacuzamasi.blogspot.com.tr/2015/04/sac-uzatmanin-yollari.html#more

back to top