Saç Dökülmesi İçin Maske Tarifi

1 yorum
Saç dökülmesi neredeyse her yaştan insanın problemlerinden biridir. Sadece kadınlarda değil, erkeklerde de sıklıkla görülmektedir.

Saç dökülmelerinin önüne geçmek için pek çok yöntem vardır. Bitkisel ya da kimyasal içerikli şampuanlar, bakım serumları ve evde hazırlayabileceğiniz maskelerle bu problemin önüne geçebilirsiniz. Pek çok insanın saç dökülme sebeplerinin başında genetik faktörler ve stres gelir. Her ikisini de yok edemesek de, etkisini azaltmak mümkündür.Saç dökülmesi için dıştan yapılan müdahaleler kadar içten yapılan müdahaleler de önemlidir. Beslenmenize dikkat etmeli, stresin etkilerini azaltmak için ruhsal açıdan kendinizi doyurmalısınız. Bunların ardından çeşitli ürün ve maskeleri de kullanarak, saç dökülmesini engellemelisiniz.

İşte, saç dökülmesi için maske tarifi:

5 yemek kaşığı zeytinyağı2 yumurta
2 diş sarımsak ya da 2 tatlı kaşığı sarımsak yağı

Zeytinyağı ile yumurtayı iyice çırpın.

Sarımsağın kendisini kullanacaksanız karışıma rendeleyin. Eğer yağını kullanacaksanız, direkt ekleyin ve çırpın.

Saçlarınızın diplerine masaj yaparak sürün ve iyice yedirin. Her yere eşit dağıtmaya çalışın.
Maskeyi saçınıza uyguladıktan sonra duş bonesi ya da streç filmle saçlarınızı sarın. 15-20 dakika bekleyin ve saçlarınızı yıkayın.

Saçlarınızı yıkarken mümkünse ısırgan otu şampuanı kullanmayı tercih edin.

Ayda 1 ya da 2 kez bu maskeyi uyguladığınızda etkisini göreceksiniz.


Yumurtanın içerisindeki protein, sarımsağın antibiyotik etkisi ve saç derisindeki gözenekleri açma etkisi, zeytinyağının bakım gücüyle bir araya gelince harikalar yaratıyor. Mutlaka deneyin.

1 yorum:

Sadece sac derisinemi yoksa butun saca mi uygulayacagiz

back to top