Saç Açıcı Sprey

Yorum Yok
Bitkisel yöntemlerle saç açmak oldukça yaygın olsa da, bazen kimyasal ürünlere de başvuruluyor. Saçlarını boyatmak istemeyenlerin son yıllardaki gözdesi ise saç açıcı sprey oldu. Bu ürün sayesinde evde, oldukça kolay bir uygulama ile saç renginizi açabilirsiniz.

Saç bakım ürünleri konusunda uzman olan pek çok markanın saç açıcı spreyi de bulunmaktadır. Saç yapısına göre verimlilik gösterme düzeyi değişse de, bazı markalar bu konuda rakiplerinin önüne geçiyor.John Freda, Pauline ve Novocrin markalarının saç açıcı spreyleri oldukça başarılı sonuç vermektedir. Bu ürünlerin uygulanma şekilleri de aynıdır. Ürünü kullanmadan önce saçlarınızı ıslatın; ıslak ya da nemli olması önemli bir faktördür. Daha sonra saçlarınızın rengini açmak istediğiniz kısımlarını tutamlara ayırın. Bu tutamlara spreyi uygulayın ve eşit şekilde dağılması için tarayın. Daha sonra saçlarınız kuruyana kadar güneşte durun ya da fön makinesiyle saçlarınızı kurulayın. Kuruduğu anda etkisini göreceksiniz. Eğer saçınızın rengini daha da açmak isterseniz 2-3 gün bekleyerek tekrar uygulayabilirsiniz.

Saç açıcı sprey kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta saçlarınızda boya olmamasıdır. Ayrıca kumral ve sarı tonlarındaki saçların rengini açar ve ışıltı verir. Daha koyu tonlarda bir saç rengine sahipseniz, bu ürünü kullandığınızda saçlarınızı kızıl tonlarına çevirirsiniz.Ürünü arka arkaya en fazla 3 kere kullanın. Bu sayının üzerine çıktığınızda hem saçlarınız yıpranır hem de rengi kötü olabilir. Hafif bir ışıltı vermesini ve farklı bir hava katmak istiyorsanız, bu sayının üstüne çıkmanıza gerek kalmayacaktır.

Saçlarınızın kurumasını önlemek için uygulama sonrasında argan yağı ile bakım yapmayı da ihmal etmeyin.

back to top