Saç Rengini Açan Bal Maskesi

Yorum Yok
Bal ile Saç Renginizi Açın
Balın faydaları saymakla bitmez. Çeşitli hastalıklarda, cilt ve saç bakımında tedavi edici ve canlandırıcı özelliği vardır.

Hipertansiyondan, kan hastalıklarına; göğüs hastalıklarından, diş hastalıklarına; mide ağrılarından, sırt ağrılarına kadar pek çok şeye iyi gelir. Tüm bunlardan faydalanmak için kullandığınız balın hakiki olduğuna da dikkat edin.
Bal, saçlara bakım yapmak kadar saçın rengini açmak konusunda da iyidir. Bu bilgiyi pek kimse bilmez ama vereceğimiz maske ile bunu uygulayarak görebilirsiniz.

Saç rengini açan bal maskesi için gerekli malzemeler:
1 çay bardağı sıcak su
1 çorba kaşığı bal

Balı, sıcak su içerisinde eriterek sıvı hale getirin. Daha sonra saç diplerinize, bir boya fırçası yardımıyla sürün. Saçlarınızın uçlarını açmak isterseniz uçlarına sürebilirsiniz; seçim tamamen size kalmış.

Ballı karışımı saçlarınıza sürdükten sonra güneşte ya da fönle kurutun. Bu işlemi her tekrarladığınızda saçlarınız daha da açılacaktır. Saçlarınız iyice kuruduktan sonra yıkayabilirsiniz.

Küçük bir not: Bu kürü uygulamak için aldığınız balın hakiki olduğundan emin olun. Sahte bal ile bu uygulamayı yaparsanız saçlarınızı yıpratırsınız.


back to top