Elektriklenen Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yorum Yok
Saçların elektriklenmesi hemen hemen herkesin büyük problemlerinden biridir. Elektriklenmenin temel sebeplerinden biri fazla şampuan kullanmaktır; saçlarınızı yıkarken şampuanı yoğun kullanmamanız gerekir. Bazen saç tellerinin yapısıyla alakalı olarak elektriklenir. Bunların önüne geçmek için birkaç maske tarifinden faydalanabilirsiniz.

Peki, elektriklenen saçlar için uygulayacağınız maske tarifleri ve uygulamaları nelerdir?


Maske 1
Malzemeler:
1 yemek kaşığı bal
1 orta ölçü sürahi su

Balı suyun içine ekleyin ve karıştırın. Saçınızı bitkisel bir şampuanla yıkayın ve nemliyken hazırladığınız karışımı sürün ve masaj yapın. Daha sonra saçlarınızı havluyla sarın ve yarım saat bekleyin. Yarım saat sonunda saçlarınızı yıkayın.

Maske 2
Malzemeler:
1 avuç defne tohumu
2 su bardağı su

Suyu bir kaba alın ve içine defne tohumu ezerek atın ve bir geççe bekletin. Sabah olduğunda bu karışımı saç derinize masaj yaparak sürün. Bu karışımı saçınızda yarım saat bekletin. Sürenin sonunda saçlarınızı bitkisel şampuan ile yıkayın.
Maske 3
Malzemeler:
1 yemek kaşığı bal
1 yumurtanın sarısı
1 tatlı kaşığı Hint yağı

Malzemelerin hepsini bir kabın içine koyun ve kıvamı oturana kadar karıştırın. Karışımın tamamını saç diplerinize sürün ve saç bonesi ile saçlarınızı kapatın. Üzerine tülbent ya da havlu kapatın ve 45 dakika kadar bekleyin. Daha sonra saçlarınızı ılık suyla şampuanlayarak yıkayın.


Bu maskeleri haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. 1 ayın sonunda etkisini hissettirmeye başlayacaktır.

back to top