Bakımlı Saçlar İçin Zeytinyağı Maskesi

1 yorum
Saçların kuruması ve yıpranması pek çok insanın ortak problemidir. Birçok kozmetik ürün yardımıyla bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ancak kimyasal içerikli olan bu ürünler, saçlarınıza daha çok zarar verecektir. Bu yüzden evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz karışımlardan faydalanmayı tercih edin.

Kuru ve yıpranmış saçların en doğal ilacı zeytinyağıdır. Zeytinyağı saçların nemlenmesini sağlar ve onarıcı etkisi vardır. Haftada iki kez zeytinyağı maskesi uygulaması yaptığınız takdirde, saçlarınız kısa sürede daha parlak ve yumuşak hale gelecektir.
2 yemek kaşığı zeytinyağını ellerinizle ya da boya fırçası ile saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına kadar sürün. Yağı sürdükten sonra saçlarınızı tarayarak eşit dağılmasını sağlayın. Daha sonra saçlarınızı toplayıp streç filmle hava almayacak şekilde sarın. Bu şekilde yaklaşık 45 dakika bekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Kullanacağınız yağ miktarı saç uzunluğuna göre değişecektir ama yoğun kullanmamaya özen gösterin. Hafif ıslanmış şekilde olması yeterlidir.

Bu uygulamayı düzenli yaptığınız takdirde, saçlarınızdaki değişimi fazlasıyla hissedecek ve inanmayacaksınız. Mutlaka deneyin ve farkı görün.

1 yorum:

Ben de kuaförüm, farklı bir yöntemle çok saç onardım, önce saçı sıcak suyla ve şampuanla iyice yıkayıp kurutuyorum. Kuru saça Katkısız Keratin Yüklüyorum. Kurumasını bekliyorum, Kurumazsa fönle 1 saat sonra kurutuyorum. Tekrar duruluyorum. Üzerine de bitkisel yağ karışımlı bakımı yapıyorum. Saçlar resmen yeniden yapılanıyor, kırıklar gidiyor, Parlaklık artıyor,İnanılmaz güzel olduğu gibi etkisi aylarca devam ediyor. Katkısız Keratini herkese tavsiye ederim. Çok çok güzel saç onarıyor. Argan da kullanmayı unutmayın..

back to top