Limonlu Saç Maskesi

1 yorum
Limonun hücreleri yenileme ve canlandırma etkisi olduğu, neredeyse herkes tarafından bilinen bir özelliktir. Limonu sık sık tüketerek bu etkilerinden faydalanabileceğiniz gibi, limon içerikli karışımlar ve maskelerle de saçınızı, cildinizi koruyabilirsiniz. 
Limonla yapabileceğiniz saç bakım maskeleri:

En klasik yöntem olan limonlu su ile saçlarınızı derinlemesine temizleyebilir, saç derinizdeki gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle yağlı saçları olan kişiler için bu yöntem oldukça faydalıdır.

Limon, peeling etkisi yarattığı gibi, saçlara parlaklık da verir. Ayrıca sağladığı temizlik etkisi ile kepek problemini de yok eder. Ancak saçlarınızın yapısı çok kuruysa, limonlu bakım kürlerinden uzak durun. Aksi takdirde, saçlarınız daha da kuru olabilir.

Saçını açmak isteyen insanlar için de doğal bir açıcı olarak kullanılabilir. Limonlu saç açıcı maske için malzemeler:
1/2 çay bardağı zeytinyağı
1/2 çay bardağı bal
1/3 çay bardağı limon suyu

Bu malzemeleri bir kabın içinde karıştırın ve saçınızın her yerine eşit dağılacak şekilde sürün. Geniş dişli bir tarak ile saçlarınızı tarayın ve 45 dakika bekletin. Daha sonra ılık bir suyla saçlarınızı durulayın ve şampuanlayın. Bunu haftada 1 kez uyguladığınızda saçlarınızın açıldığını göreceksiniz.

1 yorum:

Saçlarımda bu tarz maskeleri çok denedim ama kurutan, kokan, saçımı yağlandıran, dökülmeye sebep olan oldu ve saçlarım istediğim gibi olmadı en son doğal keratin kullanmaya başladım tavsiye üzerine ve saçlarım tam istediğim gibi bakımlı ve sağlıklı evde kolay bir şekilde uyguluyorum patentli ve doğal keratin olması da içim rahat kullanmamı sağlıyor.

back to top