Doğum Kontrol Hapı ile Saç Bakımı ve Saç Uzatma

6 yorum
Doğum Kontrol Hapı ile Saç Bakımı ve Saç Uzatma

Kadınlar da, erkekler de saçlarıyla uğraşmayı severler. Genelde tüm değişimler, saçlardan başlar. Saçı uzatmak ve kestirmek temel iki değişkendir. Kestirmek, kararın arkasından yarım saatimizi alsa da, uzatmak için ayı şeyi söylemek mümkün değildir.

Saçlarını uzatmak da zorlananlardansanız size bir tavsiyemiz var: Doğum kontrol hapı. "Doğum kontrol hapı ile saçları uzatmak mümkün olamaz" diye düşünebilirsiniz. Ama yanılırsınız!

Doğum kontrol hapı, bir tür hormon ilacıdır ve bu ilaç, saçlarınızın uzamasına yardımcı olur. Aynı zaman zamanda saç köklerini beslediği için dökülmeleri engeller ve yeni saçların çıkmasını sağlar.

Birçok uzman bu bilgiyi doğrulamakta, bir kısmı ise doğru olsa da dikkatli uygulanması gerektiğini savunmaktadır. Yani, dikkatli şekilde kullandığınız sürece sorun yaşamazsınız.

Peki, nasıl kullanacaksınız? Bitkisel içerikli bir şampuan alın. Doğum kontrol haplarını toz haline getirin ve bu şampuanın içine koyup iyice çalkalayın.

Hazırladığınız bu şampuanı, oda sıcaklığındaki karanlık bir ortamda iki gün bekletin. Daha da etkili olmasını isterseniz bu karışıma E vitamini ampulü de ekleyebilirsiniz.

2 günün sonunda, şampuanınızı saçlarınızı yıkamada kullanabilirsiniz. Durularken de soğuğa yakın ılık suyla durulayın. Saçlarınız, istediğiniz boya gelene kadar kullanabilirsiniz.

Bu uygulamada dikkat etmeniz gerek en önemli şey ise, yıkama sırasında şampuanın saçınızdan başka bir bölgeye gelmemesidir. Aksi takdirde, değdiği bölgelerde tüylenmeye yol açabilir.

6 yorum

Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

Ellerimizle sürüyoruz haliyle. Ellerde de kıllanma yapar mı acaba

e vitamini ve hindistan cevizi yağını deneyin derim. Saçlarımı uzattı ve sağlıklı hale getirdi.

Leyla sendeki beyni kuşa taksak ucamaz biliyorsun değilmi ��

Bana mı söylediniz onu?

bence sana söyledi :d

peki maske yapmayı denemiş olsak. ne ile karıştırmak gerekir

back to top